AKCJA SPOŁECZNA NA DUŻĄ SKALĘ !

Rozpoczęła się 3 kwietnia, zakończyła 3 czerwca- mowa o gminnej akcji szycia maseczek ochronnych.
Szpitale, pogotowie , bezdomni, DPS-y, służby mundurowe oraz mieszkańcy gminy Nielisz to dla nich, przez dwa miesiące Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, pracownicy GOK w Nieliszu oraz indywidualni mieszkańcy naszej gminy szyli maseczki – razem około 7000 szt. Poświęcali każdą wolną chwilę w inicjatywę włączając rodzinę i znajomych, często łącząc pracę zawodową i ogromne zaangażowanie społeczne. Godną naśladowania postawę docenił wójt gminy Nielisz Adam Wal, który podziękował wszystkim osobom uczestniczącym w akcji. „Daj światu to, co masz najlepszego. Wówczas najlepsze wróci do Ciebie (…). Bezinteresowna pomoc w trudnym czasie epidemii to piękny i szlachetny gest wobec drugiego człowieka”- brzmiały słowa podziękowań skierowane do uczestników przedsięwzięcia. Do akcji przyłączyły się: KGW „Ach te Baby” z Nawoza, KGW w Deszkowicach Kolonii, KGW w Gruszce Dużej, KGW w Gruszce Dużej Kolonii, KGW w Krzaku, KGW w Nieliszu, KGW w Wólce Nieliskiej , KGW w Wólce Złojeckiej, KGW w Ruskich Piaskach, KGW w Stawie Ujazdowskim, KGW w Zarudziu oraz KGW w Złojcu I. Z pomocą przyszli także indywidualni mieszkańcy Ruskich Piask „Gościńca”, Stawu Noakowskiego i Stawu Noakowskiego Kolonii. Wsparcia udzieliły również instytucje- Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu i Gmina Nielisz, jak też Stowarzyszenie Kwaterodawców i Miłośników Turystyki w Nieliszu. Podziękowania zostały skierowane także do Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu oraz Przewodniczącego Rady Miasta Zamość, którzy przekazali materiał do uszycia maseczek. Po raz kolejny sprawdziły się słowa: „ Razem możemy więcej, a nawet wszystko”!