Logo Gok Nielisz
Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

II Międzygminny Konkurs Poezji Śpiewanej

II Międzygminny Konkurs Poezji Śpiewanej
21.03.2024r. w Centrum Kultury z Biblioteką w Sitnie odbył się II Międzygminny Konkurs Poezji Śpiewanej. Na scenie zaprezentowało się ok. 40 wykonawców podzielonych na dwie kategorie wiekowe (kl. I-III i kl. IV-VIII). Młodzi wokaliści przybyli z Jarosławca, Horyszowa Polskiego, Kolonii Sitno, Łabuń, Sułowa, Nielisza i z Sitna by zmierzyć się z rówieśnikami w piosenkach z gatunku poezji śpiewanej. Nasz ośrodek reprezentowały dwie wokalistki, które przedstawiły piosenki z repertuaru Marka Grechuty otrzymując: II MIEJSCE AURELIA WYŁUPEK-MISIURA, za piosenkę ,,Gdy dzieci tańczą” i WYRÓŻNIENIE ALEKSANDRA CICHOSZ w wykonanie utworu ,,Wolność”. Uczestników oceniała komisja w składzie: Barbara Rabiega instruktor wokalu ZDK w Zamościu – przewodnicząca; Dominika Witkowska prezes LGD Ziemia Zamojska – członek komisji oraz Agnieszka Piela dziennikarka, pracownik Książnicy Zamojskiej – członek komisji.
Konkurs poezji śpiewanej to doskonała okazja do prezentacji swoich umiejętności wokalnych oraz interpretacyjnych, a także do poszerzania swoich artystycznych horyzontów. Dlatego cieszymy się, że młode wokalistki z naszej gminy miały okazję wziąć udział w tym wydarzeniu i podzielić się swoją pasją z publicznością.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji konkursu oraz wsparli młodych artystów. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa będzie kontynuowana i przyczyni się do rozwoju talentów naszych wokalistek.
Skip to content