Logo Gok Nielisz
Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

PROJEKT „CZAS NA CYFROWĄ TRANSFORMACJĘ” DOBIEGA KOŃCA – PLANY NA NAJBLIŻSZĄ PRZYSZŁOŚĆ ZWIĄZANE Z PRACOWNIĄ DO REJESTRACJI ORAZ PRZETWARZANIA DŹWIĘKU I OBRAZU

KCDK - plakat

Pierwszy materiał filmowy 🎥 nagrany i zmontowany na nowym sprzęcie i oprogramowaniu, został zaprezentowany 1 maja 2023 r. Zachęcamy do obejrzenia – zapraszamy na FB oraz kanał YT GOK w Nieliszu.

W planach na wrzesień mamy nagranie audiobooka 🎙📖🎧 z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu. Być może wzbogacimy nagranie o efekty dźwiękowe i powstanie z tego ciekawe słuchowisko! Następnie w październiku planujemy nagrać i opublikować w naszych mediach społecznościowych oraz kanale YouTube relację z potańcówek wiejskich i koncertów muzyki tradycyjnej które odbędą się jesienią na terenie gminy Nielisz.

Sprzęt komputerowy, audio – video oraz oprogramowanie zastały zakupione w ramach programu „Konwersja cyfrowa domów kultury” dofinasowanego z Funduszy Europejskich, którego Operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Oprócz cyfrowego wyposażania pracowni, dzięki środkom finansowym pochodzącym z programu, dostosowano również stronę internetową ośrodka do osób ze szczególnymi potrzebami, zaś kadra i osoby współpracujące z GOK uczestniczyły w szkoleniach podnoszących kompetencje cyfrowe.

Projekt „Czas na cyfrową transformację” otworzył przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nieliszu nowe możliwości i wprowadził instytucję w świat nowych technologii.

Skip to content