Logo Gok Nielisz
Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

23 CZERWCA ODBYŁ SIĘ III ZAGADKOWY RAJD ROWEROWY. W TYM ROKU TRASĘ RAJDU WYZNACZAŁY MIEJSCA TAJEMNICZE, O KTÓRYCH OPOWIADAJĄ LEGENDY I PODANIA LUDOWE.

Organizatorami wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu oraz Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu. Do współorganizacji po raz kolejny przyłączyły się Koła Gospodyń Wiejskich z Zarudzia oraz Złojca II, Lokalna Grupa Działania „Ziemia Zamojska” a także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych ze Złojca i Nielisza. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Nielisz Adam Wal.
Dla wszystkich, którzy po raz pierwszy słyszą o naszym „nieoczywistym” zagadkowym rajdzie rowerowym w skrócie prezentujemy zasady. Jak sugeruje nazwa dla zawodników trasa jest zagadką. Uczestnicy startują drużynowo i znają jedynie miejsce startu. Po drodze w wyznaczonych bazach wykonują zadania i rozwiązują zagadki związane z tematem rajdu, które pozwalają na poznanie dalszego kierunku jazdy, dzięki zdobytym mapom. Nie liczy się kolejność przybycia na metę, ani czas pokonania trasy, ale rozwiązanie wszystkich zagadek i dotarcie do celu!!!
W tym roku wraz ze startem i metą rajd liczył 6 przystanków.
Start – Nielisz, polana leśna, na której stoi krzyż św. Wojciecha➡️ baza nr 1-Nawóz, miejsce gdzie znajdują pozostałości dawnego dworu, ➡️baza nr 2 – Staw Ujazdowski Kolonia, źródełko św. Jana,➡️ baza nr 3- Ruskie Piaski, droga prowadząca do leśnego jeziora Sodoma w Zamszanach, ➡️baza nr 4 – lasek „Ostrówek” pomiędzy miejscowościami Krzak i Złojec, ➡️meta- plac szkolny w Złojcu. Łącznie około 28 km polnych, leśnych i asfaltowych dróg wiodących przez Gminę Nielisz, których bezpieczeństwa strzegły ochotnicze Straże Pożarne z Nielisza i Złojca, a także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz Posterunku Policji w Nieliszu.
W zagadkową podróż wyruszyło 13 drużyn – razem 75 osób . Najmłodsi uczestnicy liczyli 3, 4 i 5 lat! Wszyscy dotarli do mety, choć niektórzy z przygodami – niekiedy zbaczając z drogi, którą wyznaczały mapy. Nie najłatwiejsza trasa wymagała, dobrej kondycji, hartu i jednocześnie pogody ducha, gdyż padający w nocy deszcz nie ułatwił sprawy. Każdy, kto pokonał trasę III Zagadkowego Rajdu Rowerowego zasługuje na tytuł Mistrza. Na mecie na wszystkich Mistrzów czekały „złote” medale, przepyszny regeneracyjny posiłek przygotowany przez KGW w Zarudziu i Złojcu II oraz losowanie pamiątkowych gadżetów. Każdy mógł także uczestniczyć w festynie z okazji podsumowania projektu „Młoda eko moda”. Zapraszamy na stronę internetową Szkoły Podstawowej w Złojcu, aby poczytać również o tym ciekawym wydarzeniu i obejrzeć zdjęcia z pokazu mody. Serdeczne podziękowania dla wszystkich instytucji, organizacji oraz osób zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie Rajdu. Pięknie dziękujemy naszemu niezastąpionemu współorganizatorowi Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu-Dyrekcji wszystkim Nauczycielom, Pracownikom oraz Uczniom. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie udałaby się też bez pomocy i wkładu pracy naszych nieocenionych Parterów: Kół Gospodyń Wiejskich z Zarudzia oraz Złojca II, Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze Złojca i Nielisza, Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Zamojska” oraz Policji.
Dziękujemy Panu Wójtowi Adamowi Walowi za objecie patronatem wydarzenia. Podziękowania kierujemy także do obecnych na imprezie Radnych Gminy Nielisz na czele z Panem Przewodniczącym Hubertem Zajączkowskim oraz do wszystkich gości, którzy wspierali, dopingowali i gratulowali naszym zawodnikom.
Podsumowując największe gratulacje, słowa uznania i podziękowania kierujemy do wszystkich Zawodników, którzy wzięli udział w III Zagadkowym Rajdzie Rowerowym. Mamy nadzieję, że była to dla wszystkich fajna przygodna, która spowodowała apetyt na kolejne zagadkowe, pełne niespodzianek i …nieoczekiwanych zwrotów akcji wycieczki rowerowe po Gminie Nielisz.
Serdecznie wszystkich pozdrawiamy.