Logo Gok Nielisz
Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

TAŃCE JAK ZA DAWNYCH LAT…

Potańcówka w Stawie Ujazdowskim

Od czego zacząć pisząc o sobotniej potańcówce w Stawie Ujazdowskim? Ludzie, muzyka i miejsce wszystko to razem stworzyło niepowtarzalną atmosferę. Nogi same rwały się do tańca, a drewniana podłoga dudniła w rytm poleczki i oberka 🎺🎻

Remiza OSP w Stawie Ujazdowskim pamięta niejedną potańcówkę. Zamilkła jednak na kilka dekad, żeby 7 października 2023 roku znowu, jak za dawnych lat rozbrzmiewać muzyką.

Zdaje się, że tego wieczoru wszystkie drogi prowadziły do Stawu Ujazdowskiego. Zabawę, o której z pewnością będziemy długo pamiętać i muzykę, która po prostu „niosła” do tańca zapewniła Kapela Butrynów, Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta i Orkiestra z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu. We wspomnieniach na długo pozostanie także koncert tradycyjnych pieśni ludowych w wykonaniu Zespołu śpiewaczego Stawianki, dzieci i seniorów z GOK w Nieliszu oraz śpiewaczek ludowych Barbary Kot i Haliny Jakubczak. Dla starszych był to powrót do lat młodości, zaś dla młodszych często pierwsze spotkanie z „żywą” muzyką i tradycyjnym repertuarem ludowym. Dla wszystkich była to niepowtarzalna okazja do spotkania i tańców, a trzeba zaznaczyć, że frekwencja przerosła nasze oczekiwania – z czego oczywiście bardzo się cieszymy! Dla każdego znalazł się jednak i kawałek podłogi do tańca, i kawałek pysznego ciasta i coś na ciepło przygotowane przez KGW, OSP i gościnnych mieszkańców Stawu Ujazdowskiego, którzy wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nieliszu zorganizowali zabawę i zaprosili wszystkich do tańca!

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w programie Potańcówki Wiejskie.

<LINK> Kapela Butrynów, ludowe melodie i sobotni wieczór w Stawie Ujazdowskim

<LINK> Dęta, drewniana podłoga, oberki, walczyki, poleczki i ludzi jak w piątek na gminnym targu!

<LINK> Występ Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dęta.

Skip to content