Logo Gok Nielisz
Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

SOBÓTKA

SOBÓTKA

Może jeszcze niektórzy pamiętają bo przecież to było zaledwie rok temu. Zachęcamy jednak do obejrzenia zdjęć. W zeszłym roku dopisało dosłownie wszystko, pogoda, frekwencja, program, zgrana organizacja, goście – wiele osób po raz pierwszy uczestniczyło w Sobótce i zamierzało przyjechać do nas w 2020. Nic straconego WSZYSTKO NADROBIMY ZA ROK!!!!


SOBÓTKA 2018

Chyba rekordowo zimna i deszczowa Sobótka. Termometry w Nieliszu pokazywały 8-9 stopni ciepła. Na tych którzy jednak nie wystraszyli się chłodu oprócz stałych punktów sobótkowego programu czekał niezapomniany występ zespołu Kwieciste Gwiazdy z Ukrainy. Warto zobaczyć chociaż próbkę występów
Obejrzyjcie wszystkie filmy. Są tam Kwieciste Gwiazdy, Iskierki i Wiolinki oraz Utopia

SOBÓTKA


SOBÓTKA 2017

Do obsady muzycznej i obrzędowej dołączył nowopowstały przy GOK w Nieliszu dziecięcy zespół wokalny Wiolinki. Dziewczynki świetnie poradziły sobie w nowej sytuacji i stały się niezawodnym ogniwem sobótkowych występów i korowodu. Oczywiście ślemy pozdrowienia dla Wiolinek . Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji i prześledzenia programu. Dużo młodzieżowych zespołów więc i tłumy młodzieży odwiedziły Nielisz w sobótkową noc 2017 roku. Sami zobaczcie .

SOBÓTKA 2016

Od 2016 w organizację części obrzędowej zaangażowany jest zespół Iskierki, który świetnie odnajduje się w repertuarze pieśni ludowych. Niezwykłymi pokazami fireshow czaruje niezmiennie Utopia. Pozdrawiamy utalentowanych i ODWAŻNYCH tancerzy ognia. We współorganizację imprezy włącza się firma Pub Perła z Krasnegostawu, która odpowiada za część dyskotekową imprezy.


SOBÓTKA 2015

Od początku do końca była to impreza nad wodą, gdyż w 2015 r. z placu przed Urzędem Gminy przeniosła się w całości na plażę przy Moczydle. Tłumy turystów i imprezowiczów bawiły w rytm letnich wakacyjnych przebojów. I tu prośba do Was, jeśli ktoś posiada zdjęcia z imprezy i chciałby się nimi podzielić czekamy gok@nielisz.pl. A tymczasem plakat i szczegółowy program SOBÓTKI 2015

SOBÓTKA


SOBÓTKA 2014

To wyjątkowy rok i wyjątkowa Sobótka. 150 lat gminy Nielisz, 450 lat miejscowości Nielisz, i otwarcie plaży. Koncert VIDEO, Krzysztofa K.A.S.Y Kasowskiego i zespołu MASTERS. Współpraca rozpoczęta w 2013 z Teatrem Ognia Utopia w 2014 owocuje kolejnym wspólnym występem z Szilejn. Jedyny raz w historii korowód prowadzony jest przez grupę bębniarzy. Trochę słowiańsko, trochę egzotycznie ale wyjątkowo. I jeszcze konkurs muzyczny Sobótkowe Śpiewanie Działo się!. Mam nadzieję, że kolejna migawka filmowa z widowiska i fotorelacja chociaż trochę przypomną Wam Sobotkę 2014. https://www.youtube.com/watch?v=nhBtjuoXv_8

Dziękujemy wszystkim, ale to absolutnie wszystkim za udział w części artystycznej, pomoc w organizacji, udział i tłumne przybycie!.


SOBÓTKA 2013

Wspomnienie z 2013 zaczynamy od filmiku znalezionego na Youtube https://www.youtube.com/watch?v=AU3b_8GVQK4.

Fotorelacja przypomina jeszcze kilka ważnych faktów związanych z Nieliskimi Sbótkami. Po pierwsze obecność i zaangażowanie Kół Gospodyń Wiejskich. Tu w 2013 połączone siły muzyczne z towarzyszeniem instrumentalnym Kapeli Ścibaków ( na marginesie szkoda, że działała tak krótko). Drogie Panie serdeczne pozdrowienia i podziękowania. I jeszcze ważny historycznie fakt. To właśnie z inicjatywy KGW odbyła się pierwsza Sobótka w Nieliszu był to rok 2000. W 2013 po raz ostatni korowód z wiankami poprowadziła Gminna Orkiestra Dęta wywodząca się z dawnego składu muzycznego, który stał się inspiracją i pierwowzorem naszej obecnej Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Panowie również dla Was serdeczne podziękowania Za rokorocznie okazywaną pomoc ukłony ślemy także do OSP z terenu gminy Nielisz. Za rok koniecznie o tej porze spotykamy się nad zalewem!!!


SOBÓTKA 2012

W 2012 r. do stałych punktów imprezy czyli: tradycyjnych występów KGW, korowodu, puszczania wianków , pokazu sztucznych ogni i oczywiście zabawy przy muzyce do białego rana dołączyło widowisko taneczno- teatralne „Hej Sobótka, Sobótka” w wykonaniu Zespołu Tańca Nowoczesnego Szilejn z GOK w Nieliszu. Pozdrawiamy wszystkich członków Zespołu, który działał najpierw przy Świetlicy Środowiskowej, a w latach 2010- 2015 przy GOK w Nieliszu. Pozdrowienia ślemy także do Pani Instruktor Anny Antoszczak! Pierwsze muzyczne kroki stawiał także zespół Iskierki. Wówczas w nieco innym skłądzie niż obecnie. Także pozdrawiamy wszystkich artystów, byłych i obecnych, oraz Panią Instruktor Renatę Banach.


SOBÓTKA W NIELISZU WSPOMNIENIA Z LAT 2011-2019

Gdyby życie toczyło się normalnym rytmem, właśnie dziś o tej porze rozpoczynalibyśmy Sobótkę 2020.
Mieliśmy plany i nadzieję, że jak zwykle bardzo tłumnie przybędziecie do Nielisza i razem stworzymy najpiękniejszy ze wszystkich korowodów, a zalew i rzeka Wieprz znów rozbłysną światłami. Wszystko jednak potoczyło się inaczej i koronawirus popsuł plany wspólnej zabawy. Na dzisiejszy wieczór promujemy Wam jednak wspólne wspominanie, a zaczniemy od 2011 roku , kiedy to w organizację Sobótki włączył się Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu. Mamy nadzieję , że zdjęcia filmiki i plakaty przywołają miłe wspomnienia.
Startujemy zatem – SOBÓTKA 2011!
Skip to content