Logo Gok Nielisz
Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

Relacja z Wernisażu Malarskiego

{youtube}GRCZDJNtbn0{/youtube}

Wernisaż Malarski „Roztoczańskie Impresje i Nostalgie” 2016

30 września w Pałacu Zamoyskich w Klemensowie odbył się wernisaż malarski pn. “Roztoczańskie Impresje i Nostalgie”. Organizatorami wydarzenia były dwie gminy: Nielisz i Sułów. Ekspozycja zawierała 46 prac powstałych podczas plenerów malarskich organizowanych przez Gminę Nielisz, których komisarzem jest Pan Dariusz Król ze Szczebrzeszyna. W salach pałacowych wystawiono 34 prace profesjonalnych artystów -malarzy z całej Polski oraz 12 obrazów dzieci i młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu.

 

 

{youtube}GRCZDJNtbn0{/youtube}

Młodzi artyści prezentowali także prace malowane na szkle, wykonane podczas warsztatów witrażu zorganizowanych przez GOK w Nieliszu, nad którymi merytoryczną i artystyczną opiekę sprawowała Pani Justyna Malinowska – instruktor do spraw plastyki Imprezę rozpoczęły pokazy ułańskie w wykonaniu 9 Pułku Ułanów Małopolskich oraz Kawalerii Kowalów z Borowa nad Wisłą im. 24 Pułku Ułanów Kraśnickich. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Wójt Gminy Nielisz Adam Wal oraz Wójt Gminy Sułów Leon Bulak. Prócz samej ekspozycji na zwiedzających czekało wiele atrakcji. Nastrojowy koncert w wykonaniu zespołu “Trio Beethovenowskie” , wieczór poezji przygotowanej przez młodzież z gminy Sułów, oraz uroczysty bankiet. W jednej z sal prezentowano także nakręcone w zespole pałacowo-parkowym w Klemensowie fragmenty oskarowego filmu “Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.
W wernisażu wzięło udział około 300 osób, zaś podczas dwóch kolejnych dni – 1 i 2 października wystawę obejrzało ponad 300 zwiedzających.


Jako organizatorzy usłyszeliśmy wiele słów uznania oraz gratulacji za przygotowanie wydarzenia na wysokim poziomie artystycznym. Zebraliśmy dużo pozytywnych recenzji, spośród których szczególnie jedna zapadła nam w pamięć i serca. Jeden z Gości opuszczając wystawę, przytoczył słowa Adama Mickiewicza, uznając, iż nasze wydarzenie jest godne powiedzenia: “ I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem.”

Skip to content