Logo Gok Nielisz
Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

Relacja z koncertu charytatywnego

42447770 1088909811276893 2393077514437132288 o

42447770 1088909811276893 2393077514437132288 o„Gmina Nielisz daje radę!” – takie wpisy widziano na portalach społecznościowych… I rzeczywiście, kolejny raz mieszkańcy naszej gminy wykazali się wielką mobilizacją i solidarnością z tymi, którzy potrzebują pomocy. Przypomnijmy: rodzina z Gruszki Dużej niemalże w jednej chwili w pożarze straciła dom i wszystkie w nim znajdujące się przedmioty niezbędne do życia. Ocalały jedynie ściany budynku. Nikt nie zna takiego bólu i rozpaczy, kto sam nie doświadczy takiej straty.

 

 

42447770 1088909811276893 2393077514437132288 o

„Gmina Nielisz daje radę!” – takie wpisy widziano na portalach społecznościowych… I rzeczywiście, kolejny raz mieszkańcy naszej gminy wykazali się wielką mobilizacją i solidarnością z tymi, którzy potrzebują pomocy. Przypomnijmy: rodzina z Gruszki Dużej niemalże w jednej chwili w pożarze straciła dom i wszystkie w nim znajdujące się przedmioty niezbędne do życia. Ocalały jedynie ściany budynku. Nikt nie zna takiego bólu i rozpaczy, kto sam nie doświadczy takiej straty.

Widmo szybko nadciągającej zimy również nie podnosi na duchu, a jedynie powoduje strach o jutro. Mimo, że Gmina Nielisz natychmiast zakwaterowała rodzinę w lokalu zastępczym, to wg członków rodziny z Gruszki Dużej czują się jak na wygnaniu. „Nie ma jak u siebie” – mówią. Nie dziwi takie zdanie skoro ze swoim domem byli niezwykle związani. Pierwsze wsparcie przyszło bardzo szybko: pomoc sąsiadów, pomoc rodziny, pomoc z Urzędu Gminy Nielisz. Efekt widoczny był już po kilku tygodniach, kiedy zamontowano nowy dach. W dużej mierze przy pomocy zaangażowany był sam Wójt Gminy Nielisz Adam Wal. Z inicjatywy Karoliny Hojdy przy wsparciu Justyny Bajwoluk oraz Marka Borowińskiego zawiązano Komitet Społeczny Pomocy Poszkodowanym w Pożarze. Pomoc administracyjna i organizacyjna przyszła z GOK w Nieliszu, Biblioteki Publicznej Gminy Nielisz, GOPS, CIS Nielisz oraz Urzędu Gminy Nielisz. Błyskawicznie podjęta została decyzja o zorganizowaniu akcji charytatywnej i zbiórce pieniędzy dla poszkodowanych. W szybkim również czasie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało pozytywną decyzję o przeprowadzeniu publicznej zbiórki pieniędzy dla rodziny z Gruszki Dużej. Stało się tak za sprawą Wójta Gminy Nielisz, który poprosił posłankę na Sejm Agatę Borowiec o wsparcie akcji oraz o przyspieszenie decyzji pozwolenia na zbiórkę publiczną w MSWiA. Zamierzone wydarzenie stało się faktem. 23 września br. w Centrum Wsi Nielisz odbyły się koncerty, pokazy, turniej piłki nożnej oraz aukcje. Wszystko po to, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy dla poszkodowanej rodziny. Na imprezie charytatywnej pojawiła się nawet sama Pani Poseł Agata Borowiec, która przywiozła dary na aukcję, a w swoim wystąpieniu zadeklarowała dalszą chęć wspierania potrzebującej rodziny. Pani Poseł wskazała również na Wójta Gminy Nielisz, jako człowieka, który czynnie niesie pomoc swoim mieszkańcom i jest godnym zaufania. Wójt Gminy Nielisz nie pozostawał dłużny i podziękował Pani Poseł Agacie Borowiec za pomoc oraz wszystkim, którzy aktywnie przyczynili się do organizacji imprezy. Na scenie pojawiły się kolejne zespoły, a na „Orliku” w Nieliszu trwał charytatywny turniej piłki nożnej, w którym uczestniczyło 10 drużyn: Old Boys, FC Przewale, Majdan Sitaniecki, Krzesło Udrycze, Dejzi Team, Delta Nielisz, Juniorzy Delty, Beta Stary Zamość, Marina oraz Emix. Wpisowe drużyn zostało przekazane do puszki zbiórki. Turniej wygrała drużyna Old Boys z Nielisza, na 2 miejscu – FC Przewale zaś 3 miejsce zajął Majdan Sitaniecki. W tym samym czasie trwały aukcje, które prowadziła Dyrektor GOK w Nieliszu Agnieszka Zymon. Emocje były wielkie ponieważ sumy za wystawione rzeczy były również niemałe. Po aukcji jeszcze bardziej zawrzało w Centrum Wsi Nielisz bo na scenie pojawił się zespół Power Play, który przybył z pomocą specjalnie dla rodziny z Gruszki Dużej. Mimo padającego deszczu, popularna wśród młodzieży grupa muzyczna świetnie rozbawiła publiczność.
W sumie podczas akcji charytatywnej zebrano 12 644,62 zł i 1.05 EUR! W imieniu poszkodowanych dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz tym, którzy przyczynili się do zbiórki pieniędzy. Taka suma z pewnością przyspieszy odbudowę domu. Jeszcze raz… wielkie podziękowania dla absolutnie wszystkich solidaryzujących się z potrzebującymi pomocy.

{gallery}phocagallery/KONCERTY_CHARYTATYWNE/PosszkodowanymWpozarze2018{/gallery}

Skip to content