Logo Gok Nielisz
Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

PODBIJAMY STOLICĘ! WOKALIŚCI Z GOK PROMUJĄ GMINĘ NIELISZ !

W dniach 9 i 10 marca 2019 r. odbyły się przesłuchania uczestników XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer”.
Po sukcesach w Krakowie, Będzinie i Jarosławiu tym razem Zespół ISKIERKI oraz Soliści z GOK obrali muzyczny kurs na stolicę. „Rozśpiewany Wawer” to duży muzyczny konkurs, w którym biorą udział wykonawcy z różnych zakątków Polski. Oczywiście Warszawa i okolice, ale również Kielce, Gdynia, Lublin, Olsztyn, Grajewo, Białystok, Ostrowiec Świętokrzyski, Ostrów Wielkopolski czy Ciechanów, a w tym roku również Nielisz. Duża rywalizacja 158 solistów 13 zespołów wśród nich nasze Iskierki i soliści: Bartłomiej Sobań, Oliwia Krawczyk, Aleksandra Bartoszczyk, Emilia Stefańska oraz Martyna Gil. Na protokół z rozstrzygnięcia przesłuchań czekaliśmy prawie tydzień. Wreszcie 15 marca ukazały się wyniki:
Kategoria wiekowa 11-13 lat I MIEJSCE Aleksandra BARTOSZCZYK Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu, utwór „Kraj miłości”, opiekun artystyczny Renata Banach
Kategoria wiekowa 14-16 lat Zespoły I MIEJSCE ISKIERKI Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu, „Tak bardzo wierzę w nas” opiekun artystyczny Renata Banach. 6 Kwietnia godz. 16.00 Koncert Galowy i rozdanie nagród z naszym udziałem. Rozdzwoniły się telefony, łzy szczęścia, gratulacje, jeszcze większa moc, siła i przekonanie, że warto.
Kiedyś relacjonując jeden z naszych muzycznych sukcesów napisałam: Bez cienia przesady czy zarozumiałości, zupełnie obiektywnie, opierając się na statystykach i matematycznych wyliczeniach możemy mówić i myśleć o sobie bez jakichkolwiek kompleksów. Możemy też podważyć – niestety ciągle jeszcze powszechne – przekonanie, że możliwości i potencjał małych miejscowości jest niewielki. Nieprzeciętne talenty i ludzie z pasją są wszędzie (…). Nie bez powodu ponownie wracam do tych słów. Dziś bowiem brzmią jeszcze mocnej i bardziej wiarygodnie.
I jeszcze dla wszystkich, którzy pytają o początek tej drogi: Rok 2010, niewielka gmina Nielisz, mały ośrodek kultury, który właśnie rozpoczyna swoją działalność, pracownia muzyczna wyposażona w najbardziej podstawowy sprzęt, grupka dzieci, które lubią śpiewać oraz instruktor z pasją i zaangażowaniem. Tyle wystarczyło, żeby dzisiaj móc z dumą pisać o kolejnych pięknych sukcesach już nie dzieci, ale dorastających młodych ludzi, dla których muzyka stała się częścią życia.
Dziękujemy za wszystkie wzruszenia!
Agnieszka Zymon dyrektor GOK Nieliszu
👏👏👏👏👏👏👏👏👏👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

 Image Alt

 Image Alt

 Image Alt

 Image Alt

 Image Alt

 Image Alt

 Image Alt

 Image Alt

 Image Alt

Skip to content