Logo Gok Nielisz
Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

MŁODZIEŻ Z NIELISZA REALIZUJE PROJEKT MALARSKO- FOTOGRAFICZNY

P5290254 1600x1200

P5290254 1600x1200 

Od 8 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieliszu odbywają się warsztaty artystyczne pod nazwą Michał Anioł w Nieliszu – organizacja zajęć kulturalnych dla dzieci i młodzieży. W zajęciach uczestniczy 12 osób, które rozwijają swoje pasje artystyczne szczególnie z zakresu plastyki oraz fotografii.

 

 

 

 

P5290254 1600x1200 

 

 Od 8 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieliszu odbywają się warsztaty artystyczne pod nazwą Michał Anioł w Nieliszu – organizacja zajęć kulturalnych dla dzieci i młodzieży. W zajęciach uczestniczy 12 osób, które rozwijają swoje pasje artystyczne szczególnie z zakresu plastyki oraz fotografii.

 

Projekt realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” W lutym i marcu młodzież zgłębiała wiedzę na temat największych mistrzów i dzieł malarskich. Poznawała epoki, style i techniki plastyczne. W zakresie różnorodności tematycznej odkrywała również piękno i malarskość lokalnego krajobrazu kulturowo-przyrodniczego i przyrodniczego. W kwietniu, maju i czerwcu teorię zamieniono na praktykę z tym, że pędzel zastąpiono obiektywem aparatu.

Sesje fotograficzne z udziałem tzw. „żywych obrazów” inspirowanych wielkimi dziełami sztuki, okazały się niemałym wyzwaniem. Przygotowanie scenografii, kostiumów, pozowanie oraz przyswajanie wiedzy dotyczącej fotografiki to naprawdę ciężka praca. Podczas całego projektu wykonano 865 zdjęć, spośród których tylko 12 najlepszych stworzy oficjalną kolekcję. Wybrane fotografie zostaną wydrukowane (format A1 ok. 80×60), oprawione i zaprezentowane na wernisażu podsumowującym projekt. Wydarzenie odbędzie się 1 lipca o godz. 13.30 w Strażnicy OSP w Złojcu. Wstęp wolny. W skład kolekcji wchodzą zdjęcia inspirowane następującymi obrazami: Błękitne tancerki- Edgar Degas, Rybacy brodzący – Leon Wyczółkowski, Ostatnia WieczerzaLeonardo da Vinci, KamieniarzeGustaw Courbet, Kobiety zbierające kłosyJean-Francois Millet, Żałobne wieści z cyklu Polonia – Artur Grottger

 

{gallery}phocagallery/michal_aniol/projekt{/gallery}

slogan  loga -wzór

Skip to content