Logo Gok Nielisz
Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

Michał Anioł w Nieliszu – organizacja zajęć kulturalnych dla dzieci i młodzieży – Luty

ostatnia wieczerza

Zaczęło się na dobre! 8 godzin i potężna dawka wiedzy. 4 godziny na historię malarstwa europejskiego i 4 na dziedzictwo kulturowo historyczne i przyrodnicze naszej gminy.

Stosy katalogów, filmy i setki reprodukcji. To nasze pierwsze spotkanie z wielką sztuką. Myślicie ze 4 godzimy to dużo?! Nic podobnego to małoooo!!! ( ale spokojnie mamy jeszcze kolejne 4 w marcu)

Wielcy mistrzowie malarstwa i ich barwne życiorysy. Widzenie i spostrzeganie świata bardziej wnikliwe niż u przeciętnego śmiertelnika i jeszcze umiejętność przeniesienia tego na płótno. Ale z jaką precyzją ! Wow! Co za wiedza, wyobraźnia i talent!

Zdaliśmy sobie sprawę, że pokazanie i sfotografowanie tego nie będzie wcale takie proste. My jako postacie z obrazów , kostiumy i jeszcze wykonanie scenografii. Niektóre dzieła są poza naszym zasięgiem. Wiemy to już po pierwszych zajęciach. Ale szukamy, analizujemy i wybieramy.

Na razie jeszcze bez konkretów ale pewne typy już mamy. Uchylamy rąbek tajemnicy

 

ostatnia wieczerza

Ostatnia Wieczerza  Laonardo da Vinci

za Laonardo Da Vinci

Zajęcia uświadomiły nam jeszcze jedną rzecz. Mieszkamy w PIĘKNYM I CIEKAWYM miejscu ! Naprawdę!Ostatnia Wieczerza Laonardo Da Vinci

Stworzyliśmy mapę gminy z najciekawszymi miejscami. Każdy „coś” tam widział i okazało się, że TU jest całkiem sporo do zobaczenia.

Miejsca z duszą i historią są na wyciągnięcie ręki. Jeszcze nie wiemy, które uwiecznimy na naszych fotoobrazach ale jest w czym wybierać !!!

zalew w nieliszu

Zalew  w Nieliszu

Palac i ParkwRuskichPiaskach 1600x1200

Pałac i Prak w Ruskich Piaskach

 

Adam Kunikowski

Adam Kunikowski  – pozostałości zespołu dworskiego w Wólce Złojeckiej ok. 1900 r.

 

 

 

slogan loga -wzór

Skip to content