Michał Anioł w Nieliszu – organizacja zajęć kulturalnych dla dzieci i młodzieży – Czerwiec

P6160602 1600x1200

Ostanie dwa obrazy i cztery ich wersje w naszym wykonaniu. Kobiety zbierające kłosyJeana-Francoisa Milleta oraz Żałobne wieści z cyklu Polonia autorstwa Artura Grottgera.

Ponieważ na zbiór kłosów jeszcze za wcześnie nie mogliśmy zrobić sesji w naturalnej scenerii. Konieczne było wykonanie scenografii. Musimy jednak podkreślić, że kłosy były prawdziwie !!! Robiąc drugą wersję obrazu, ściernisko zamieniliśmy na jagodzisko a zbierające kłosy (Oliwka, Zuzia i Paulina) stały się zbierającymi czarne jagody.

W „Żałobnych wieściach” musieliśmy zupełnie zmieć klimat i nastrój. W całości była to sesja studyjna. Scenografia z wykorzystaniem tylko prawdziwych rekwizytów. Dzięki temu plan zdjęciowy mimo, że „udawał” XIX-wieczne wnętrze dworku szlacheckiego wydawał się bardzo realny. Taka scenografia ułatwiała wcielenie się w postaci z obrazu Grottgera. Jesteśmy też zadowoleni z drugiej wersji obrazu. Zmieniliśmy nieco treść dzieła i z lekkim przymrużeniem oka podeszliśmy do tematu.

Jak zwykle poniżej kilka próbnych zdjęć. Które nie mówią wszystkiego, ale trochę tłumaczą naszą pracę

Na koniec dodamy że podczas całego projektu wykonaliśmy 865 zdjęć, z których wybierzemy 12 najlepszych i to z nich stworzymy oficjalną kolekcję. Finałowa dwunastka zostanie wydrukowana w formacie A1 czyli ok. 80×60 i zaprezentowana na wernisażu podsumowującym projekt. Być może pokażemy również jakąś cześć z pozostałych zdjęć.

{gallery}phocagallery/michal_aniol/czerwiec2018{/gallery}

slogan  loga -wzór