Logo Gok Nielisz
Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

3 CZERWCA ŚWIĘTOWALIŚMY GMINNY DZIEŃ DZIECKA

3 CZERWCA ŚWIĘTOWALIŚMY GMINNY DZIEŃ DZIECKA
Pogoda trzymała nas w niepewności do ostatnich chwil, jednak przybycie dzieci na plac imprezy, uśmiechy i wesoły gwar rozjaśniły niebo i sprawiły, że wszystko udało się wyśmienicie!
Gminny Dzień Dziecka w Nieliszu rozpoczął się od powitania oraz życzeń, które naszym milusińskim złożyli Wójt Gminy Nielisz Adam Wal oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Krzysztof Komajda wraz z dyrektorami szkół, biblioteki, ośrodka kultury i kierownikiem ośrodka pomocy społecznej. Wszyscy zgodzili się co do tego, że świętując ten wyjątkowy dzień, scenariusz i przebieg imprezy powinna napisać dziecięca wyobraźnia, zaś dorośli winni asystować w dobrej i bezpiecznej zabawie! Tak też się stało! Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, a każdy wybierał to, co najbardziej lubi. Dmuchana zjeżdżalnia, plac zabaw i tor przeszkód, rozgrywki sportowe, malowanie buziek, przejażdżki oryginalnym policyjnym samochodem z miasta Clemson w USA, pływanie łodziami motorowymi po zalewie, zabawy z animatorem, pokazy strażackie czy też chwila wytchnienia w relaksacyjnej strefie czytelniczo- przyrodniczej, gdzie można było odpocząć przy dobrej książce lub odprężyć się korzystając z hortiterapii. W ekologicznym kąciku ogrodniczym dzieciaki samodzielnie dekorowały doniczki, do których przesadzały kwiaty, poziomki, pomidorki koktajlowe, paprykę czy fasolki, które następnie zabrały do domów, by pielęgnować je aż do zbiorów. Proekologiczny charakter imprezy wyrażał się także w akcji „#z własnym kubkiem”, o której wcześniej poinformowaliśmy dzieci. Przedsięwzięcie polegało na ograniczeniu zużycia jednorazowych naczyń podczas organizacji wydarzenia, dlatego poprosiliśmy o przyniesienie własnych kubków na sok. Akcję zaliczamy do bardzo udanych. Brawa dla wszystkich, którym zależy na ochronie środowiska!
W trosce o zapas sił do zabawy zadbaliśmy także o poczęstunek dla małych imprezowiczów. „Prosto z pieca” na plac imprezy trafiły pyszne pizzerinki, które dzieciaki zjadły z wielkim apetytem i ochotą!
Organizatorami wydarzania był Wójt Gminy Nielisz oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu. Za pomoc i zaangażowanie dziękujemy licznemu gronu partnerów, dzięki którym możliwe było przygotowanie tak wielu atrakcji. Nasze podziękowania kierujemy do: Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu, Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nieliszu, Zarządu Gminnego oraz Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieliszu, Fundacji „Garden Therapy” z siedzibą w Nieliszu, Biblioteki Publicznej Gminy Nielisz, Klubu Sportów Wodnych Zbiornika Nielisz „Posejdon”, Piekarni w Nieliszu oraz Centrum Integracji Społecznej w Nieliszu. Dziękujemy także obecnym na imprezie nauczycielom i rodzicom sprawującym opiekę nad dziećmi. Za wsparcie w zakresie wypożyczenia niezbędnego sprzętu oraz przygotowania placu, podziękowania kierujemy również do Urzędu Gminy w Nieliszu oraz KGW w Stawie Ujazdowskim.
Radość i dziecięce uśmiechy, których nie brakowało podczas Gminnego Dziecka 2024 niech będą dla Państwa najlepszymi wyrazami wdzięczności.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii, stworzonej wspólnie przez GOK w Nieliszu, Szkołę Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu, Bibliotekę Publiczną Gminy Nielisz, Fundację „Garden Therapy” oraz przez rodziców obecnych na imprezie.
Cała fotorelacja znajduje się >>TUTAJ<<
Skip to content