Logo Gok Nielisz
Gminny O┼Ťrodek Kultury w Nieliszu

18 CZERWCA, DROGAMI NASZEJ GMINY PRZEJECHA┼ü II ZAGADKOWY RAJD ROWEROWY ­čÜ┤ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ­čÜ┤

RAJD ROWEROWY -fotorelacja
Tym razem wi├│d┼é szlakiem miejscowo┼Ťci wysiedlonych w Gminie Nielisz podczas II wojny ┼Ťwiatowej. Organizatorami wydarzenia by┼é Gminny O┼Ťrodek Kultury w Nieliszu oraz Szko┼éa Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Z┼éojcu. Do wsp├│┼éorganizacji przy┼é─ůczy┼éy si─Ö Ko┼éa Gospody┼ä Wiejskich z Zarudzia oraz Z┼éojca II, Lokalna Grupa Dzia┼éania ÔÇ×Ziemia ZamojskaÔÇŁ, a tak┼╝e jednostki Ochotniczych Stra┼╝y Po┼╝arnych ze Z┼éojca i Nielisza. Patronat nad wydarzeniem obj─ů┼é W├│jt Gminy Nielisz Adam Wal.

Jak sugeruje nazwa dla zawodnik├│w, trasa Rajdu by┼éa zagadk─ů. Uczestnicy znali jedynie miejsce startu znajduj─ůce si─Ö w jednej z wysiedlonych miejscowo┼Ťci – Stawie Noawskim Kolonii, gdzie po rozwi─ůzaniu pierwszego zadania otrzymali map─Ö i wskaz├│wki jak dotrze─ç do pierwszej bazy – tam czeka┼éy ju┼╝ kolejne pytania zwi─ůzanie z tematem wysiedle┼ä na Zamojszczy┼║nie, a w szczeg├│lno┼Ťci w Gminie Nielisz. Za prawid┼éow─ů odpowied┼║ dru┼╝yna otrzymywa┼éa kolejny kawa┼éek mapy, pokazuj─ůcy nast─Öpny etap podr├│┼╝y prowadz─ůcy do kolejnej bazy. Wraz ze Startem i Met─ů rajd liczy┼é 6 baz zlokalizowanych w wysiedlonych miejscowo┼Ťciach, w kt├│rych zawodnicy rozwi─ůzywali tematyczne zagadki i poznawali dalsz─ů tras─Ö, licz─ůc─ů og├│┼éem 24,5 km. Nad bezpiecze┼ästwem rowerzyst├│w czuwa┼éa Ochotnicza Stra┼╝ Po┼╝arna ze Z┼éojca i Nielisza, a tak┼╝e policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamo┼Ťciu oraz Posterunku Policji w Nieliszu.

Mimo niepewniej pogody w ÔÇ×podr├│┼╝ w nieznaneÔÇŁ wyruszy┼éo 12 odwa┼╝nych dru┼╝yn. Wszyscy dotarli do Mety!!! W ocenie uczestnik├│w trasa nie nale┼╝a┼éa do naj┼éatwiejszych, by┼éy odcinki, kt├│rych pokonanie wymaga┼éo naprawd─Ö dobrej kondycji i orientacji w terenie!!! Tym bardziej gratulujemy wszystkim uko┼äczenia rajdu, szczeg├│lnie najm┼éodszym zawodnikom, kt├│rzy naprawd─Ö spisali si─Ö na medal – oczywi┼Ťcie ÔÇ×z┼éotyÔÇŁ, bo w┼éa┼Ťnie taki, otrzyma┼é ka┼╝dy rowerzysta po rozwi─ůzaniu ostatniej zagadki i przekroczeniu linii Mety, kt├│r─ů wyznacza┼éa brama wjazdowa do Szko┼éy Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Z┼éojcu ÔÇô gdzie ko┼äczy┼éa si─Ö trasa rajdu. Na mecie na zawodnik├│w czeka┼é regeneracyjny posi┼éek przygotowany przez KGW w Zarudziu i Z┼éojcu II. Kie┼ébaski, bigos, groch├│wka, ciasta i ciasteczka oraz orze┼║wiaj─ůce napoje ÔÇô szybko przywr├│ci┼éy si┼éy rowerzystom. Zanim uczestnicy wyruszyli w drog─Ö powrotn─ů wzi─Öli udzia┼é w losowaniu nagr├│d, kt├│re ufundowa┼éa Lokalna Grupa Dzia┼éania ÔÇ×Ziemia ZamojskaÔÇŁ. Le┼╝aki, plecaki, kosze piknikowe, g┼éo┼Ťniki, zestawy do pisania, notatniki, kosmetyczki ka┼╝dy otrzyma┼é jak─ů┼Ť atrakcyjn─ů pami─ůtk─Ö.
Serdeczne podzi─Ökowania dla wszystkich instytucji, organizacji oraz os├│b zaanga┼╝owanych w przygotowanie i przeprowadzenie Rajdu. Na koniec pozdrawiamy mi┼éo┼Ťnik├│w zagadek i jazdy na rowerze i zapraszamy na kolejn─ů zagadkow─ů przygod─Ö! Kiedy i gdzie si─Ö odb─Ödzie to oczywi┼Ťcie zagadkaÔÇŽ