Logo Gok Nielisz
Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

14 STYCZNIA ODBYŁ SIĘ XIII SĄSIEDZKI PRZEGLĄD KOLĘD, PASTORAŁEK I PIEŚNI BOŻONARODZENIOWYCH „NARODZIŁA NAM SIĘ DOBROĆ”

14 STYCZNIA ODBYŁ SIĘ XIII SĄSIEDZKI PRZEGLĄD KOLĘD, PASTORAŁEK I PIEŚNI BOŻONARODZENIOWYCH „NARODZIŁA NAM SIĘ DOBROĆ”
Od wielu uczestników usłyszeliśmy, że to właśnie tegoroczne trzynaste sąsiedzkie kolędowanie było tym najpiękniejszym! Dziękujmy za wszystkie miłe słowa, które są dla nas motywacją do dalszego działania.
Podczas koncertu przeglądowego wystąpiło 26 zespołów oraz dwie orkiestry dęte z następujących gmin: Nielisz, Zamość, Stary Zamość, Radecznica, Sitno, Rudnik i Sułów. Wśród wykonawców były dzieci, młodzież a także dorośli – nie zabrakło nikogo, a wszyscy śpiewali najpiękniej – bo prosto z serca. Wybrzmiało ponad 60 kolęd, pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych od tych najstarszych – tradycyjnych, a nawet apokryficznych po współczesne. Śpiewane były a cappella lub z akompaniamentem, w wykonaniu jedno lub wielogłosowym. Popołudnie i wieczór 14 stycznia zapisze się w naszej pamięci, jako nastrojowy, a zarazem radośnie rozśpiewany czas wspólnego kolędowania.
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w przeglądzie. ZESPOŁOM za piękne wykonania, PUBLICZNOŚCI za liczne przybycie i docenienie występujących artystów, HOTELOWI „MARINA” za kolejną już „kolędową gościnę, a także pomoc w przygotowaniu wydarzenia oraz GOŚCIOM, którzy są z nami rokrocznie lub też po raz pierwszy wzięli udział sąsiedzkim kolędowaniu. Tak liczny Państwa udział jest dla nas znakiem, że warto organizować takie spotkania, które mają się tylko walor artystyczny, ale także służą integracji, poznaniu i nawiązaniu współpracy mieszkańców sąsiednich gmin i powiatów.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.
Skip to content