Logo Gok Nielisz
Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

102. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – OBCHODY INNE NIŻ ZWYKLE

102. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – OBCHODY INNE NIŻ ZWYKLE
11 listopada to wyjątkowa i wszystkim dobrze znana data. W dużych miastach i małych miejscowościach Polacy świętują Dzień Niepodległości. Również w naszej gminie doroczne wspólne świętowanie na stałe weszło do kalendarza ważniejszych wydarzeń kulturalnych.
Rok 2020 przyniósł jednak wiele zmian. Epidemia uniemożliwiła organizację wydarzenia w dotychczasowej formie. Pomimo utrudnień w inny niż zwykle sposób uczciliśmy 102 rocznicę odzyskania niepodległości.
W godzinach popołudniowych 10 listopada odbyło się złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach upamiętniających zbrodnie niemieckie na mieszkańcach naszej gminy podczas II wojny światowej. Trzy osobowa delegacja: Adam Wal Wójt Gminy Nielisz, Krzysztof Komajda Przewodniczący Rady Gminy Nielisz oraz Agnieszka Zymon Dyrektor GOK w Nieliszu w imieniu wszystkich instytucji, organizacji oraz całej społeczności gminnej złożyła wieńce przy pomnikach w Nieliszu i Stawie Noakowskim.
Także 10 listopada ale już w formule online obyły się warsztaty kotylionowe, które poprowadziła Pani Justyna Malinowska – instruktor plastyki Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu.
Na 11 listopada zaplanowaliśmy wyjątkowe wirtualne spotkanie i wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. O godzinie 12.00 w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej GOK w Nieliszu zostało opublikowane nagranie Hymnu Polski w wykonaniu solistek z zespołu Wiolinki: Martyny Dudek, Angeliki Pańczyk, Oliwii Stryjewskiej oraz Pani instruktor muzyki Renaty Banach.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne – niecodzienne obchody Dnia Niepdległości.
Skip to content