Warning: file_get_contents(http://www.pointlink.net/po.php): failed to open stream: Connection refused in /home/platne/serwer18088/public_html/gok/templates/gameon-fjt/html/com_content/archive/component.php on line 1

Dziecięco-młodzieżowa orkiestra dęta w Nieliszu


logo minkul


Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury przy GOK w Nieliszu zosała utworzona dziecięco-młodzieżowa orkiestra dęta.

 

 Dotacja przyznana przez Ministra Kultury pozwoli na zakup instrumentów muzycznych wraz z niezbędnymi akcesoriami oraz rozpoczęcie edukacji muzycznej wśród dzieci i młodzieży.

        Pierwsza orkiestra dęta na ternie gminy Nielisz powstała tuż po II wojnie światowej, jednak jej obecny skład będący wynikiem upływu czasu i braku następców to zaledwie 6 muzyków- seniorów. Taki stan rzeczy w perspektywie najbliższych lat groził rozwiązaniem liczącego ponad 60 lat zespołu dlatego podjęto zatem starania zmierzające do jego reaktywacji.

logo orkRozwiązaniem problemu okazał się Program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Rozwój infrastruktury kultury – priorytet 3 – Infrastruktura domów kultury. Celem programu jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów, ośrodków oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji i animacji kulturalnej poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury.

Zakup instrumentów i rozpoczęcie edukacji muzycznej będzie także możliwy, dzięki przychylności władz gminy Nielisz, które przekażą na ten cel równowartość wkładu własnego.

            W szkołach podstawowych i gimnazjum funkcjonujących na terenie gminy przeprowadzono spotkania oraz przesłuchania, które zaowocowały stworzeniem 18 osobowej grupy z odpowiednim potencjałem, która pod kierunkiem Pana Roberta Słupskiego muzyka- instrumentalisty Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu rozpocznie naukę gry na zakupionych instrumentach.  

            Lekcje będą miały charakter nieodpłatny, podobnie jak korzystanie z nowo nabytych instrumentów, które także nieodpłatnie będą wypożyczone uczestnikom zajęć.              Zdaniem osób posiadających profesjonalne wykształcenia muzyczne, grupa wyłoniona spośród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w Złojcu, Nieliszu oraz gimnazjum w Średniem Dużem będzie mogła z powodzeniem uzupełnić skład obecnej orkiestry.

 

  Dofinansowano ze  środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Dofinansowano ze  środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Monday the 21st. Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu 2015
Template © QualityJoomlaTemplates