Warning: file_get_contents(http://www.pointlink.net/po.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /home/platne/serwer18088/public_html/gok/templates/gameon-fjt/html/com_content/archive/component.php on line 1

Filtr
 • Dziecięco-młodzieżowa orkiestra dęta w Nieliszu


  logo minkul


  Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury przy GOK w Nieliszu zosała utworzona dziecięco-młodzieżowa orkiestra dęta.

   

     Dotacja przyznana przez Ministra Kultury pozwoli na zakup instrumentów muzycznych wraz z niezbędnymi akcesoriami oraz rozpoczęcie edukacji muzycznej wśród dzieci i młodzieży.

          Pierwsza orkiestra dęta na ternie gminy Nielisz powstała tuż po II wojnie światowej, jednak jej obecny skład będący wynikiem upływu czasu i braku następców to zaledwie 6 muzyków- seniorów. Taki stan rzeczy w perspektywie najbliższych lat groził rozwiązaniem liczącego ponad 60 lat zespołu dlatego podjęto zatem starania zmierzające do jego reaktywacji.

  logo orkRozwiązaniem problemu okazał się Program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Rozwój infrastruktury kultury – priorytet 3 – Infrastruktura domów kultury. Celem programu jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów, ośrodków oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji i animacji kulturalnej poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury.

  Zakup instrumentów i rozpoczęcie edukacji muzycznej będzie także możliwy, dzięki przychylności władz gminy Nielisz, które przekażą na ten cel równowartość wkładu własnego.

              W szkołach podstawowych i gimnazjum funkcjonujących na terenie gminy przeprowadzono spotkania oraz przesłuchania, które zaowocowały stworzeniem 18 osobowej grupy z odpowiednim potencjałem, która pod kierunkiem Pana Roberta Słupskiego muzyka- instrumentalisty Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu rozpocznie naukę gry na zakupionych instrumentach.  

              Lekcje będą miały charakter nieodpłatny, podobnie jak korzystanie z nowo nabytych instrumentów, które także nieodpłatnie będą wypożyczone uczestnikom zajęć.              Zdaniem osób posiadających profesjonalne wykształcenia muzyczne, grupa wyłoniona spośród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w Złojcu, Nieliszu oraz gimnazjum w Średniem Dużem będzie mogła z powodzeniem uzupełnić skład obecnej orkiestry.

   

    Dofinansowano ze  środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

    Dofinansowano ze  środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 • SUKCESY WOKALNE NASZYCH SOLISTÓW

  20170319 135255 1024x576 Na przełomie marca i kwietnia 2017 r. wychowankowie Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu wzięli udział dwóch konkursach muzycznych, którego organizatorami były Ośrodki Kultury z powiat biłgorajskiego i tomaszowskiego.

  Uczestników wokalnej rywalizacji oceniało jury w skład którego wchodzili znani muzycy, wokaliści i kompozytorzy z naszego województwa.

   

 • SUKCES WOKALISTKI ZESPOŁU ,,ISKIERKI”

  20150425085211-943a1ad6   IMG 20150424 122526

  SUKCES WOKALISTKI ZESPOŁU ,,ISKIERKI” Z GOK W NIELISZU

  W miniony piątek, 24 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył
  się XXXV Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Tegoroczna edycja, podobnie jak wcześniejsza okazała się szczęśliwa dla podopiecznej pani Renaty Banach – instruktor muzyki z GOK w Nieliszu. Uczennica - Martyna Gil wyśpiewała II miejsce w swojej kategorii wiekowej od 6 do 10 lat.

 • Zapraszamy na Dzień Dziecka w Nieliszu

  dziendziecka

   

 • Dzień Matki

  mama

  Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność,
  nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza,
  odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska."

                                                   - Józef Ignacy Kraszewski

   

Monday the 18th. Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu 2015
Template © QualityJoomlaTemplates