Michał Anioł w Nieliszu – organizacja zajęć kulturalnych dla dzieci i młodzieży - Marzec

Ciąg dalszy naszego zderzenia ze światem sztuki. Kolejna porcja wiedzy. Ale teraz czujemy się już pewniej! Ba nawet jesteśmy trochę „obkuci” . Podział malarstwa na epoki, style, techniki i tematykę. Już tak nie błądzimy w świecie malarstwa. Kolejne 4 godziny i mamy listę faworytów, z którymi prawdopodobnie będziemy się mierzyć w naszej dalszej przygodzie z malarstwem i fotografią. Oto niektóre z nich

gottger 958x1200

Artur Grottger Pożegnanie powstańca

chiny

wieści 1553x1200

Artur Grottger Polonia Żałobne wieści

Podczas dwóch marcowych spotkań, rozmawialiśmy jeszcze o naszej okolicy. Jak tylko zrobi się cieplej WYBIERAMY SIĘ NA WYCIECZKĘ . Z nowej perspektywy spojrzymy na znane nam miejsca, a i z chęcią odwiedzimy te, o których nie wiedzieliśmy.

slogan loga -wzór

Michał Anioł w Nieliszu – organizacja zajęć kulturalnych dla dzieci i młodzieży - Luty

Zaczęło się na dobre! 8 godzin i potężna dawka wiedzy. 4 godziny na historię malarstwa europejskiego i 4 na dziedzictwo kulturowo historyczne i przyrodnicze naszej gminy.

Stosy katalogów, filmy i setki reprodukcji. To nasze pierwsze spotkanie z wielką sztuką. Myślicie ze 4 godzimy to dużo?! Nic podobnego to małoooo!!! ( ale spokojnie mamy jeszcze kolejne 4 w marcu)

Wielcy mistrzowie malarstwa i ich barwne życiorysy. Widzenie i spostrzeganie świata bardziej wnikliwe niż u przeciętnego śmiertelnika i jeszcze umiejętność przeniesienia tego na płótno. Ale z jaką precyzją ! Wow! Co za wiedza, wyobraźnia i talent!

Zdaliśmy sobie sprawę, że pokazanie i sfotografowanie tego nie będzie wcale takie proste. My jako postacie z obrazów , kostiumy i jeszcze wykonanie scenografii. Niektóre dzieła są poza naszym zasięgiem. Wiemy to już po pierwszych zajęciach. Ale szukamy, analizujemy i wybieramy.

Na razie jeszcze bez konkretów ale pewne typy już mamy. Uchylamy rąbek tajemnicy

ostatnia wieczerza

Ostatnia Wieczerza  Laonardo da Vinci

za Laonardo Da Vinci

Zajęcia uświadomiły nam jeszcze jedną rzecz. Mieszkamy w PIĘKNYM I CIEKAWYM miejscu ! Naprawdę!Ostatnia Wieczerza Laonardo Da Vinci

Stworzyliśmy mapę gminy z najciekawszymi miejscami. Każdy „coś” tam widział i okazało się, że TU jest całkiem sporo do zobaczenia.

Miejsca z duszą i historią są na wyciągnięcie ręki. Jeszcze nie wiemy, które uwiecznimy na naszych fotoobrazach ale jest w czym wybierać !!!

zalew w nieliszu

Zalew  w Nieliszu

Palac i ParkwRuskichPiaskach 1600x1200

Pałac i Prak w Ruskich Piaskach

Adam Kunikowski

Adam Kunikowski  - pozostałości zespołu dworskiego w Wólce Złojeckiej ok. 1900 r.

slogan loga -wzór

Michał Anioł w Nieliszu – organizacja zajęć kulturalnych dla dzieci i młodzieży” - Styczeń

Spotkanie organizacyjne. Nieco tajemnicze dla nas hasło „Michał Anioł w Nieliszu” nabrało kształtu i konkretnego znaczenia: Sztuka przez duże „K” w dwóch odsłonach malarstwa i fotografii.

Chyba tylko jedna osoba, z całej grupy, która pojawiła się na pierwszym spotkaniu nie przyszła na kolejne zajęcia.

Dwa spotkania w celu przygotowania plakatu promocyjnego. Burza mózgów. Zamieszanie. Różne pomysły. Czasem aż dziw bierze jak daleko idące skojarzenia z tematem pojawiły się w naszych głowach. Później trochę konkretniej - odręczne rysunki. Każdy coś swojego dorzucił i w końcu udało się osiągnąć porozumienie. Powstał plakat:

michanioplakat02

Friday the 27th. Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu 2015