Warning: file_get_contents(http://www.pointlink.net/po.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /home/platne/serwer18088/public_html/gok/templates/gameon-fjt/html/com_content/archive/component.php on line 1

Filtr
 • Z WIZYTĄ NA IV FESTIWALU WIZJI W WIERZBICY

  IMG 20170627 112652 576x768Uczestnicy zajęć plastycznych ze swoim opiekunem p. Justyną Malinowską wzięli udział w warsztatach plastycznych w ramach IV Festiwalu Wizji w Wierzbicy.

  Festiwal Wizji jest dorocznym plenerowym spotkaniem artystów zajmujących się malarstwem, fotografią, światłem, grafiką, rysunkiem, filmem, teatrem, modą czyli szeroko pojętymi sztukami wizualnymi. Do zabytkowego dworku w Wierzbicy przyjeżdżają artyści z całej Polski, organizują i biorą udział w warsztatach, wymieniają się doświadczeniami, pomysłami, prezentują swoje dokonania, tworzą i szukają inspiracji oraz aktywnie odpoczywają. W tym roku festiwal trwał od 25 czerwca do 2 lipca.

  {gallery}phocagallery/FestiwalWierzbica{/gallery}

   

  Ponieważ wydarzenie stwarza możliwość ciekawego oraz inspirującego spędzenia czasu nie mogło na mim zabraknąć młodych plastyków z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu, którzy przez dwa dni – tj. 27 i 28 czerwca doskonalili swój warsztat artystyczny.

  Pierwszego dnia brali udział w warsztatach malarskich prowadzonych przez Pana Mirosława Mirońskiego oraz Panią Annę Sujak –Bartnicką. Nasza grupa została podzielona na dwa zespoły – jeden tworzył prace w technice akwareli drugi zaś malował akrylami. Drugiego dnia odbyły się warsztaty zatytułowane „Palcem i węglem” prowadzone przez Pana Tomasza Cichockiego. Dzieci i młodzież a nawet dorośli ( mama jednej z uczestniczek) próbowali swoich sił w rysunku węglem. Tematem prac była postać ludzka, do której pozował jeden z artystów. Prace powstałe podczas warsztatów zdobyły uznanie wszystkich uczestników. Będzie można je obejrzeć podczas wernisażu podsumowującego tegorocznego festiwal.

  Warsztatom towarzyszyła bardzo miła i serdeczna atmosfera. Zostaliśmy ciepło przyjęci przez organizatorów festiwalu i wszystkich jego uczestników. Spotkała nas też niezwykła niespodzianka. Specjalnie dla naszej grupy zorganizowano zabawę puszczania olbrzymich baniek mydlanych, co wywołało wiele radości. Zapamiętamy te miłe chwile na pewno bardzo długo , a w przyszłym roku na pewno znowu wybierzemy się z wizytą na V już edycję Festiwalu Wizji.

 • Zaproszenie na warsztaty kulinarne

  kulinariaSzanowni Państwo,

  W związku z realizacją projektu współpracy pt. „Akademia smaku ziemi zamojskiej, włodawskiej i łukowskiej” w ramach poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW 2014-2020 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia zaprasza na bezpłatne warsztaty kulinarne.

  Warsztaty są skierowane do mieszkańców obszaru LGD Ziemia Zamojska, a w szczególności do osób reprezentujących organizacje społeczne (KGW, organizacje pozarządowe) z obszaru działania Stowarzyszenia LGD tj. następujących gmin: Grabowiec, Komarów-Osada, Łabunie, Miączyn, Nielisz, Sitno, Skierbieszów, Stary Zamość, Sułów.

  Podczas każdego warsztatu uczestnicy przygotują 5 potraw z zakresu kuchni tradycyjnej. Warsztaty zakończą się wspólną degustacją przygotowanych dań. Dodatkowo w terminie późniejszym uczestnicy reprezentujący organizacje społeczne będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie kulinarnym na najsmaczniejszą potrawę projektu współpracy. W konkursie wezmą udział uczestnicy warsztatów z obszaru partnerskich LGD realizujących projekt współpracy.

  Terminy i miejsca poszczególnych warsztatów:

   

  • 26 września – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu
  • 27 września – Centrum Kultury z Biblioteką w Sitnie
  • 3 października – Gminny Ośrodek Kultury w Skierbieszowie

   

   

  Każde warsztaty rozpoczną się o godz. 9.00. Czas trwania: 4- 6 godz.

  Liczba uczestników w każdej grupie – 15 osób.

   

  Uwaga – osoby biorące udział w warsztatach zobowiązane będą do podpisania listy obecności, co będzie się wiązało z jednoczesnym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz udostępnienie wizerunku w celach promocyjnych.

  W sytuacji rezygnacji z warsztatów – rezygnujący ma obowiązek poinformowania o tym Organizatora najpóźniej 2 dni przed terminem rozpoczęcia warsztatów.

  Zapisy przyjmujemy telefonicznie pod nr tel. 84 307 22 07. W związku z ograniczoną liczbą miejsc o zakwalifikowaniu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

   

  Zapraszamy

 • Zapraszamy na warsztaty rękodzieła

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Zamojska zaprasza na bezpłatne warsztaty z rękodzieła. Warsztaty są skierowane do mieszkańców obszaru działania Stowarzyszenia LGD tj. następujących gmin: Grabowiec, Komarów-Osada, Łabunie, Miączyn, Nielisz, Sitno, Skierbieszów, Stary Zamość, Sułów.

  Tematyka warsztatów: obrazy Mix media, Anioły z powertexu, Szkatułki mix media.

  Terminy, miejsce oraz tematyka poszczególnych warsztatów:

  • 18 września – Świetlica Wiejska w Sułowie – obrazy mix media
  • 19 września – Świetlica Wiejska w Miączynie – anioły z powertexu
  • 20 września – Gminny Ośrodek Kultury w Skierbieszowie – szkatułki mix media
  • 10 października – Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu – obrazy mix media
  • 11 października – Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu – anioły z powertexu
  • 12 października – Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie – szkatułki mix media,
  • 16 października - Izba Muzealna w Barchaczowie – obrazy mix media
  • 17 października – Centrum Kultury z BIblioteką w Sitnie – anioły z powertexu
  • 18 października – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu – szkatułki mix media

   

  Każde warsztaty rozpoczną się o godz. 9.00. Czas trwania: 4- 6 godz.

  Liczba uczestników w każdej grupie – 12 osób.

  Organizator zapewnia profesjonalnego instruktora oraz wszystkie niezbędne materiały do wykonania zaplanowanych prac. Prace po zakończonych warsztatach pozostają własnością uczestników.

  Uwaga – osoby biorące udział w warsztatach zobowiązane będą do podpisania listy obecności, co będzie się wiązało z jednoczesnym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz udostępnienie wizerunku w celach promocyjnych.

  W sytuacji rezygnacji z warsztatów – rezygnujący ma obowiązek poinformowania o tym Organizatora najpóźniej 2 dni przed terminem rozpoczęcia warsztatów.

   

  Zapisy przyjmujemy telefonicznie pod nr tel. 84 307 22 07. W związku z ograniczoną liczbą miejsc o zakwalifikowaniu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

   

  Zapraszamy

 • Występy ,,Iskierek" podczas ,,EKO FESTIWALU"

  DSC019539 sierpnia 2015 r., zespół ,,Iskierki" oraz solistka Martyna Gil,  wystąpili podczas obchodów Eko Festiwalu, króry odbył się na scenie ,,pod sosnami" w Józefowie. Utalentowane wokalnie dzieci z GOK- u zostały zaproszone przez organizatorów festiwalu jako laureaci konkursu muzycznego o tytuł,,Józefowskiego Słowika", który został rozstrzygnięty miesiąc wcześniej.

   

   

 • Święto Plonów

  {youtube}gYfp37KmavE{/youtube}

 • Relacja z wystawy plenerowej Nielisz 2014

  malyObraz1

   

 • Zapraszamy na wystawę plenerową

  wystawa

 • Dożynki Gminne Nawóz 2014

  foto BRUNO tel 607 980 731 43 800x530

   

  24 Sierpnia w Nawozie odbyły się dożynki gminne

  Zobacz fotorelację

   

   

   

   

   

   

 • Relacja Dożynki Złojec 2013

  front dozynki

  W niedzielę 25 sierpnia mieszkańcy gminy Nielisz obchodzili doroczne Święto Plonów. W tym roku uroczystość odbyła się w Złojcu I.

  Obchody poprzedziła konferencja na temat potencjału inwestycyjnego Polski wschodniej z udziałem delacji z naszej partnerskiej gminy Radomyśl nad Sanem. 

 • Dożynki 2012

  W niedzielę 2 września mieszkańcy gminy Nielisz obchodzili doroczne Święto Plonów. W tym roku uroczystość odbyła się w Stawie Noakowkim. Obchody rozpoczęła dziękczynna msza święta sprawowana w miejscowym kościele p.w. Świętego Jana Chrzciciela.   Następnie korowód wieńcowy przeszedł na plac przed budynek murowanego dworu, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości - okolicznościowe wystąpienia miejscowych władz gminnych i zaproszonych gości, a także część artystyczna w wykonaniu orkiestry dętej, ludowych zespołów śpiewaczych oraz zespołu muzycznego TWISTTAME z Lublina

           Tegorocznemu Świętu Plonów towarzyszyły dwa ważne dla gminnej społeczności wydarzenia. Pierwsze to otwarcie Klubu Kultury w Stawie Noakowaskim, gdzie odbył się wernisaż wystawy II Pleneru Malarskiego Nielisz 2012, drugie to poświęcenie wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej z Ujazdowa.

Saturday the 16th. Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu 2015
Template © QualityJoomlaTemplates