97 rocznica odzyskania niepodległości

IMG 0913 1024x768

11 listopada świętowaliśmy 97  rocznicę odzyskania niepodległości

Z roku na rok coraz więcej mieszkańców naszej gminy odpowiada na zaproszenie władz i swoją obecnością świadczy o rosnącym poczuciu patriotyzmu oraz przekonaniu we wspólną historię.

IMG 0913 1024x768

O tym jak ważna jest pamięć o minionym czasie i przeszłych wydarzeniach, mówił także ks. proboszcz Dariusz Soniak. Nie można myśleć o przyszłości, nie znając przeszłości – brzmiały słowa homilii, wygłoszonej podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej za ojczyznę.

Wagę historycznych wydarzeń przypomniały również dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu, podczas pięknego programu słowno-muzycznego. W oprawie artystycznej święta udział wzięła także działająca przy GOK Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz Gminny Chór Seniorów. Na zakończenie program uroczystości wypełniło uroczyste złożenie wieńców pod pomnikiem ofiar II wojny światowej.

Istotę uroczystości podkreśliła obecność pocztów sztandarowych i delegacji różnych instytucji, związków i stowarzyszeń. W obchodach udział wzięły władze gminne, środowiska kombatanckie, dzieci, młodzież oraz nauczyciele ze szkół podstawowych i gimnazjum, a także przedstawiciele straży pożarnych.

Dzięki zgodnej współpracy wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie uroczystości dziś możemy wspominać piękne obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej gminie.

Serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom i uczestnikom

Agnieszka Zymon Dyrektor GOK w Nieliszu

Wednesday the 20th. Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu 2015